FAQ

Frequently asked questions

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi


Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında, ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların (dil, yanak, dudak, tükürük bezleri vb.) dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri gerçekleştirilir. Yapılacak işlemin tipine ve hastanın durumuna göre yapılması planlanan cerrahi işlemler lokal anestezi, bilinçli sedasyon veya genel anestezi altında yapılmaktadır.

 • Sürmüş ya da gömülü kalmış dişlerin çekimi ve sürdürülmesi,
 • Dental implant uygulamalarını ve beraberinde gerekli görüldüğünde sinüs lifting (sinüs yükseltilmesi) ve/veya greft (kemik tozu-otojen blok greftler) uygulamaları,
 • Protez yapımı öncesinde ağızdaki yumuşak ve sert dokuların cerrahi olarak düzenlenmesi,
 • Ağız içerisinde yer alan hem yumuşak (yanak, damak, dil, dudak, kaslar vb.), hem de sert dokularda (dişler, kemikler) gelişen kistik veya tümöral oluşumların tedavileri,
 • Çene yüz bölgesinde gelişen enfeksiyonların tedavileri,
 • Diş ve çene kırıklarının tedavisi,
 • Temporomandibuler eklem hastalıklarının cerrahi ve cerrahi olmayan tedavileri,
 • Temporomandibuler eklem ve çene kemiği kırıklarının cerrahi tedavisi,
 • Çene kemikleri ve çevreleyen yumuşak doku defektlerinin rekonstrüksüyonu.
 • İmplant cerrahisi,
 • Diş hekimi fobisi olan hastalarımızın genel anestezi ve sedasyon altında tedavileri.
İmplant Uygulaması


Eksik dişlerin yerine konması amacıyla çene içerisine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Tek diş eksikliklerinden hiç dişi olmayan hastalara kadar geniş bir yelpazede uygulanabilir. İmplantın en büyük avantajı diğer konservatif tedavi yöntemlerine oranla çok daha sağlam, rahat ve güvenilir olmasıdır. İmplantı bu kadar başarılı yapan önemli unsurlardan biride tek başına bir yapı olmasıdır. Herhangi bir yerden destek almaya ihtiyacı olmadığı için de diğer dişleri hiçbir zararı yoktur.
20'lik Dişler


Gömülü dişler, vücudun gelişim sürecinde ortaya çıkan ve ısırma ile çiğneme işlevlerinde kimi hastada işe yarayabilirken diğer hastalarda ağız-diş sağlığına ve hatta genel sağlığa zarar verecek şekilde kötü gelişim gösterebilen dişlerdir. Bu dişler için gerekli çekim işlemleri yapılabilmektedir.
Zigoma İmplant


Uzun yıllar dişsiz kalan ya da trafik kazası, tümör ve benzeri durumlar sebebiyle üst çene kemiğinde yeterli kemik olmayan hastalar için sabit dişler yapılamaz denildiğini duymuşsunuzdur. Elmacık kemiği implantları bu noktada bize harika çözümler sunmaktadır.
Çene İmplantasyonu


Yüzdeki orantısızlıkları düzeltmenin yollarından biri de çene implantları yoluyla çeneye arzu edilen şeklin verilmesidir.
Ağız Cerrahisi


Ağız boşluğu içinde yer alan yumuşak doku (yanak, damak, dil, dudak gibi) ve sert dokuları (dişler, kemikler) ilgilendiren her türlü rahatsızlığın teşhisini ve cerrahisini lokal anestezi, genel anestezi veya sedasyon anestezisi altında ameliyathane ortamında operasyonlar yaparak gerçekleştiren bölümdür.
Dikiş


Cerrahi dikiş işlemleri
Kemik Grefti


Kemik tozu diye tabir edilen kemik greftleri çeşitli şekillerde elde edilir. İnsan kaynaklı, hayvan kaynaklı veya sentetik olarak üretilen greftler küçük partiküllü toz şeklinde veya blok şeklinde üretilirler. Kemik greftleri dental implantların yapılacak bölgede yetersiz kemik varlığı, diş çekimiyle aynı seansta implant yapılması istenen durumlar, implant öncesi sinüs tabanı yükseltme operasyonlarında ya da kronik iltihaba sebep olan ve uzun süre ağızda kalarak kemiğin erimesine neden olan dişlerin çekimi esnasında kullanılır.
Genel Anestezi Altında Diş Tedavileri


Rahat ve sorunsuz bir şekilde tedavi uygulanması için hastalar anestezi ile uyutularak, gerekli tüm diş tedavileri tek seansta bitirilebilir. Bu yöntemde işlemler bittikten sonra hastalar yaklaşık iki saat gözetim altında tutulmakta ve sonrasında evlerine gönderilmektedir.
Apse İnsizyonu ve Drenajı


Apse sıvılarının boşaltılması işlemidir.
PRF (Platelet Rich Fibrin) Uygulaması


PRF uygulandığı bölgelerde kök hücreleri aktive ederek, doku yenilenmesi ve cilt gençleşmesine destek olan bir yöntemdir. Kişinin kendi kanı ile cilt gençleştirme ve doku yenilenmesi yan etki oluşmadan sağlanabilmektedir.
Subgingival Küretaj


Derin dişeti tedavisi veya kök yüzeyi tedavisi, dişetinin altında hastalığa neden olan plak, diş taşı ve diğer etkenlerin uzaklaştırılması işlemidir. Bu işlemlerin uygulanması esnasında dişetlerinde kanama olması normaldir.
Ağız ve Diş Bakımı


Genel ağız ve diş bakımı işlemleri